REMIX; KÜLTÜR, TEKNOLOJİ VE GİRİŞİMCİLİK
ARASINDAKİ KESİŞİMİ MERCEK ALTINA ALIYOR.

Sanat ve teknoloji arasındaki işbirliğinin geleceğini şekillendiren trendleri inceleyecek İstanbul'daki ilk REMIX özel etkinliğimizde bize katılın. Sanat, yaratıcı endüstriler, start-uplar, markalar, politika ve dijital teknoloji topluluklarından Birleşik Krallık ve Türkiye’den yenilikçileri bir araya getiriyoruz.

Hangi girişimciler hedef kitle geliştirme konusunda yeni kanallar yaratıyor? Hedef kitleleriyle aralarındaki ilişkiyi kullanarak, fikirlerini gerçekleştirmede yeni gelir kaynakları geliştirip, fikirlerini sürdürülebilir kılan yaratıcı işletmeler kurabilirler mi? Kültüre ve yaratıcı girişimcilerin fikirlerini geliştirmelerine ve test etmelerine olanak tanıyan, yenilikçi altyapı modelleri nelerdir? Kültürve sanat kurumları, mevcut ve gelecekteki iklimde amaçlarını gerçekleştirebilmek için neler yapıyorlar?Tüm bu sorular; yeni iş modelleri, pazarlama teknikleri, yaratıcı şehirlerin yükselişi ve çığır açan teknolojik gelişmelerle birlikte içerik üretimi ve dağıtımında yenilikçi yaklaşımlar kapsamındaki oturumlarda ele alınacak.

Küresel REMIX Zirvelerinin bir ayağını oluşturan REMIX etkinlikleri, kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerin geleceğini biçimlendiren önemli fikirler, yaratıcı şehirler ve yaratıcı ekonomi üzerine konuşmak amacıyla farklı endüstrilerden kanaat önderlerini bir araya getirerek; kültür, teknoloji ve girişimciliğin kesişimini mercek altına alıyor. REMIX Zirveleri, aralarında Google ve Bloomberg'in de bulunduğu proje ortaklarımız sayesinde Londra, Sidney, New York ve Dubai'de, MoMA ve British Museum gibi mekanların ev sahipliğinde düzenlendi. Mike Bloomberg'ten NASA'ya, önceki REMIX etkinliklerindeki konuşmacılarımızı burdangörebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için önceki etkinliklerimizin tanıtımlarını izleyebilirsiniz.

SİDNEY 2016 / LONDRA 2015 / NEW YORK 2014

Yüzlerce insan, sınırlarını zorlamak ve ilham almak için, iş ve finans haberleri sunan ABD'nin dev medya kuruluşu Bloomberg'in son teknolojiyle donatılmış konferans salonuna akın ederek; kültürün, teknolojinin ve girişimciliğin farklı ve ortak yönleriyle nasıl iş değeri yarattığını öğrenmek için can atıyor.

 

British Council ve Pozitif, REMIX İstanbul'u sunar.

KONUŞMACILAR

Alice Black

Design Museum Direktörü

Dan Smith

Factory 42 Direktörü ve Yaratıcı Direktör

Edward Humphrey

British Film Institute Dijital Direktörü

Peter Tullin

CultureLabel.com ve REMIX Zirveleri Kurucu Ortağı

Ros Lawler

Tate Modern Dijital Direktörü

Sarah Ellis

Royal Shakespeare Company Dijital Gelişim Direktörü

Ana Program

Sanat, yaratıcı endüstriler, start-uplar, markalar, politika ve dijital teknoloji topluluklarından Türkiye ve Britanya’dan yenilikçilerin katılımıyla ilham verici konuşmalarve panel oturumları.

HOŞ GELDİNİZ  

REMIX İstanbul'a, etkileyici bir mekan olan tarihi bomontiada'da ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz.

bomontiada - Merkez Mah., Silahşör Cad., Birahane Sok. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, 34384 Şişli/İstanbul - HARİTA

 

@remixsummit ekibi harika bir iş çıkardı. Burada olmak büyük zevk

ROHAN SILVA - SECOND HOME'UN KURUCU ORTAĞI

REMIX LONDRA HAKKINDA GÖRÜŞLER (OCAK 2018)

Önceki Zirvelerden fotoğraflara buradan göz atabilirsiniz

REMIX Londra dijital dünyaya, çeşitliliğe ve yaratıcı eğitime odaklanıyor. Dünyada görmek istediğiniz değişimin bir parçası olun. #remixldn #dijital #çeşitlilik #yaratıcıeğitim. - @siobhandavies

Kadınlara ilham veren, eylem odaklı, harika bir panel. #remixldn - @AnnaNotKarenina

İnsanlara deneme yanılma yoluyla tarih sevgisi aşılamaya çalışan @thehistoryguy'dan mükemmel bir konuşma... - @JessicaSuess

Harikulade ilham vericiydi. Şimdi yeni ne yaratacağım/yaratacağız? - @Sarah_thirtle